تا ۵ سال هرچه خانه بسازیم زمین داریم

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت،محمود محمودزاده ، اظهار کرد: فرآیند طرح اقدام ملی مسکن از ابتدا بر اساس شناسایی زمین صورت گرفت و مشکلی از این بابت وجود ندارد. البته در مرحله سوم بعضی کسانی که به صورت پیامکی ثبت نام شدند در برخی شهرها به مشکل کمبود زمین برخوردیم؛ زیرا مازاد بر ظرفیت ثبت نام شد. ما دو راه داشتیم یا آنها را حذف کنیم یا زمین تامین کنیم.

وی افزود: طبق گفته وزیر راه و شهرسازی، برای همه کسانی که ثبت نام کرده اند استان مورد نظر مکلف به تامین زمین است. این تعداد حدود ۸۰۰۰ نفر هستند که عموما در شهرهای تحت نظر بنیاد مسکن نام نویسی شده اند. سازمان ملی زمین و مسکن کارهای تامین زمین تعدادی را انجام داده و برخی دیگر در حال انجام است. به طور کلی بیشتر از آنچه باید برای اقدام طرح ملی مسکن، زمین اختصاص یافته و مشکلی برای ۴۰۰ هزار واحد نداریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های دولتی برای احداث مسکن ملی گفت: مجموع تعداد واحدهایی که بر اساس انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های دولتی باید ساخته شود مقداری بیش از ۴۰۰ هزار واحد است ولی چند تفاوت دارد؛ اولا دستگاه ها مکلفند خودشان زمین بیاورند. بعضی که زمین نداشتند ما اختصاص دادیم.

محمودزاده با اعلام این خبر که برای تامین زمین پنج سال آینده بخش مسکن برنامه ریزی کرده ایم افزود: وزیر راه و شهرسازی به همه استان ها، سازمان ها و شرکت های ذی ربط اعلام کرده که تا پایان سال کار فشرده ای برای تامین زمین به منظور تولید مسکن پنج سال آینده کشور انجام دهند. یعنی ما خیلی فراتر از عددهای تامین زمین طرح ۴۰۰ هزار واحدی اقدام ملی مسکن داریم حرکت می کنیم و آن شاءالله نگرانی از این بابت وجود ندارد.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد.

ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت  عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می‌شوند.

print