۱۶۰ هزار نفر در لیست ذخیره مسکن ملی/ ۵ دی آخرین مهلت واریز آورده

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت،   به نقل از خبر گزاری مهر، محمود محمودزاده پیش از ظهر امروز در برنامه زنده شبکه خبر درباره آخرین وضعیت ثبت نامی های طرح اقدام ملی مسکن که آورده های نقدی اولیه را واریز نکرده اند، اظهار داشت: قرار بود تا پایان آذر ماه امسال، مهلت واریز آورده های نقدی متقاضیان به اتمام برسد ولی به دلیل شرایط اقتصادی خانوارها در دوران کرونا، تا ۵ دی ماه (شنبه هفته آینده) این مهلت تمدید شد.

وی افزود: در طرح اقدام ملی مسکن قرار است برای ۴۰۰ هزار خانوار شهری ساخت و ساز صورت گیرد که ۱۰۰ هزار واحد آن در بافت فرسوده و نوسازی این بافت هاست و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در شهرهای جدید و سایر مناطق شهری قرار است احدث شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: اگر متقاضیانی که در این طرح ثبت نام کرده و شرایط آنها برای دریافت مسکن از طرح اقدام ملی، تأیید شده است، در صورتی که تا ۵ دی ماه آورده های نقدی را واریز نکنند، از این طرح خارج و با لیست ذخیره جایگزین خواهند شد.

به گفته محمودزاده، لیست ذخیره طرح اقدام ملی مسکن، ۱۶۰ هزار نفر است و از ۵ دی ماه، افراد حاضر در لیست ذخیره که می توانند جایگزین شوند، معرفی خواهند شد.

وی تأکید کرد: مهلت اعلامی هرگز تمدید نخواهد شد.

print