وزارت راه: ضرورتی برای تامین مسکن در شهر مورد تقاضای نهضت ملی مسکن وجود ندارد

مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی گفت: ضرورتی برای تامین زمین در شهر موردتقاضای نهضت ملی مسکن وجود ندارد و تقاضاها در شهرهای مجاز ساماندهی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پروانه اصلانی یادآور شد: در سامانه نهضت ملی مسکن قید شده در هر شهری که زمین تامین نشده باشد متقاضیان در شهرهای مجاور ساماندهی می‌شوند. بدین‌معنا در هر شهری که زمین موجود نباشد در نزدیک‌ترین شهر مجاور به شرط تامین زمین، متقاضیان ساماندهی می‌شوند. بنابراین هیچ ضرورتی وجود ندارد تا تامین مسکن در همان شهر باشد بلکه می‌تواند در صورت تامین نشدن زمین در شهرهای مجاور ساماندهی شوند که این موضوع به اطلاع متقاضیان می‌رسد.

وی افزود: در سامانه نهضت ملی مسکن اطلاعیه‌ای وجود دارد که در خصوص تامین نشدن اراضی در شهر موردتقاضا، شهرهایی که تامین مسکن در آنها انجام می‌شود آمده است. متقاضیان وقتی وارد سامانه می‌شوند و در صدد انتخاب شهر برمی‌آیند حتما اطلاعیه‌ای برای آنها باز می‌شود تا متقاضیان شرایط ثبت‌نام را مطالعه و سپس اقدام به انتخاب شهر کنند.

اصلانی در خصوص انجام پالایش‌های ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن توضیح داد: تقریبا پالایش‌ها به شکل آنلاین انجام شده است. در سامانه تعدادی نیز وجود دارد که شرایط آنها احراز نشده که علت آن به دلیل انجام ثبت‌نام است. متقاضیان به محض آنکه ثبت‌نام می‌کنند به صورت سیستمی سه شرطِ تاهل و سرپرست خانوار بودن، فاقد مالکیت خصوصی و عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب انجام می‌شود و در نهایت طی 2 تا 3 روز وارد کارتابل متولیان اجرا می‌شود.

وی بررسی شرط چهارم را که سابقه 5 سال سکونت است مربوط به استان ها دانست و گفت: در خصوص سابقه سکونت 5 ساله نیز متقاضیان پالایش شده به کارتابل استان‌ها ارجاع شدند تا صحت این مورد نیز پالایش شود.

print