نخستین رویداد “پیوند” با هدف اتصال تیم‌های فناور به شتاب‌دهنده‌ها برگزار شد

نخستین رویداد “پیوند” با میزبانی گروه‌های نوآور با ایده‌هایی در دو حوزه فناوری‌های زیستی و ساختمان برگزار شد. در این رویداد تیم‌های تحقیقاتی به شتاب‌دهنده‌ها متصل شده و از حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ اتصال مناسب اجزای زنجیره دانشگاه و صنعت، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و حمایت است. برگزاری رویدادهایی با عنوان “پیوند” از تازه‌ترین برنامه‌هایی است که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی از امسال در زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی کشور برگزار می‌شود. نخستین رویداد پیوند میزبان گروه‌های نوآور با ایده‌هایی در دو حوزه فناوری‌های زیستی و فناوری‌های نوین ساختمان بود که نیازمند شتاب‌دهی بودند.

“مصطفی بغدادی” مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ما در رویداد پیوند تلاش کردیم تا بین صاحبان ایده،‌ هسته‌های فناور، تیم‌های دانشجوییِ دانشگاهی که ایده‌های کسب و کاری دارند و برای آنکه به صورت موفقیت‌آمیز آنها را به بازار برسانند بستر و زمینه‌ای را فراهم کنیم که ارتباطات مناسبی با شتاب‌دهنده‌ها باشد.

وی ادامه داد: این شتاب‌دهنده‌ها به عنوان یکی از بازیگران اکوسیستم استارتاپی و اکوسیستم نوآوری کشور نقش مهمی در تسهیل ورود کارآفرینان به بازار کسب و کار دارند و اینکه برای تجاری‌سازی موفق ایده‌ها به آنها کمک کنند. پیش از اینکه بخواهیم تیم‌ها و صاحبان ایده‌ها را به شتاب‌دهنده‌ها معرفی کنیم، در یک بازه زمانی مناسبی آنها را توانمند می‌کنیم تا به شیوه مناسب‌تری طرح‌های خود را ارائه کنند تا شتاب‌دهنده‌ها بتوانند از بین تیم‌های موجود، تیم مناسبی را انتخاب کنند.

“علی وحدت” رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ما 110 شتاب‌دهنده دانش‌بنیان داریم و خلاصه طرح پیوند نیز این است که گروه‌ها و تیم‌های تحقیقاتی که از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به شتاب‌دهنده‌های حوزه تخصصی خود متصل شوند و حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی را خواهند داشت که این باعث می‌شود به راحتی از این مرحله به سلامت عبور کنند چراکه شتاب‌دهنده‌ها خدمات مالی را با واسطه صندوق نوآوری و شکوفایی خواهند داد و اصل آن خدمات منتورینگ و مشاوره‌ای است که به واسطه تخصص و تجربه خود به آن تیم‌ها خواهند داد.

print