معاون وزیر بهداشت در مراسم انعقاد تفاهمنامه: خدمات بانک ملت در نظام اقتصادی کشور زبانزد و قابل توجه است

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت ، در قالب این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و دکتر سیدکامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع و سرپرست معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید، این بانک انواع خدمات و تسهیلات بانکی را به وزارتخانه و زیرمجموعه های آن ارائه خواهد کرد.

در عین حال بانک ملت در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود در حد توان و مقدورات خود نسبت به رفع نیازهای وزارتخانه در مناطق محروم در قالب ساخت خانه های بهداشت و … اقدام خواهد کرد.
دکتر سیدکامل تقوی نژاد معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین امضا و تبادل این تفاهمنامه، با قدردانی از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک ملت بابت فراهم آوردن زمینه انعقاد تفاهمنامه همکاری فی ما بین، اظهار داشت: خوشبختانه با تشکیل کمیته های مشترک، در تفاهمنامه قبلی که محور بسیاری از فعالیت ها و همکاری های دو مجموعه بود تجدید نظر صورت گرفت.
وی با تاکید بر این نکته که بانک ملت در سال های اخیر در بسیاری از محورهای بانکی، جزو بانک های پیشتاز بوده است، تصریح کرد: این بانک در توسعه خدمات نوین و ارائه خدمات شایسته به مردم، پیشرفت های زیادی داشته و موفقیت های خوبی کسب کرده است.
معاون وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهمنامه باعث ارائه هرچه بیشتر خدمات بانکی به نظام سلامت کشور شود.
وی با تاکید بر این نکته که خدمات بانک ملت در نظام اقتصادی کشور در بسیاری از زمینه ها به ویژه در بخش تولید و حضور آن در کنار صنعت، خدمات و صادرات و تسهیل فعالیت های بازرگانی، قابل توجه است، خاطرنشان کرد: این که بانک ملت در شرایط سخت تحریم توانسته است خدمات مناسبی به جامعه اقتصادی کشور ارائه کند اقدامی شایسته قدردانی است که بخشی از اثرات آن در سال های آینده دیده خواهد شد.
دکتر تقوی نژاد، این موفقیت ها را حاصل توسعه فکری و بنیادی در بانک ملت دانست و ادامه داد: هم اکنون بسیاری از فعالیت های نظام بانکی در پی شروع این فعالیت ها در بانک ملت، صورت می گیرد و به عبارتی این بانک در بسیاری از زمینه ها به ویژه در رونق بخشیدن به مناطق کمتر برخوردار پیشرو است.
وی با بیان این نکته که بخش سلامت، نقش اساسی در زندگی همه مردم دارد، ۸.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را متعلق به بخش سلامت خواند و یادآور شد: هم اکنون ۴۵۵ هزار نفر در بخش دولتی، در خدمت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند و ۶۶ دانشکده و دانشگاه پزشکی در سراسر کشور به مردم خدمات ارائه می دهند.
به گفته وی، در بسیاری از نقاط کشور، وزارت بهداشت تنها دستگاه دولتی ارائه دهنده خدمات است و اعتبارات بخش سلامت نیز نسبت به منابع کل کشور قابل توجه است به گونه ای که ۱۴ تا ۱۶ درصد از بودجه عمومی کشور در اختیار این بخش قرار دارد.
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر این نکته که با توجه به برنامه های بزرگ در دستور کار وزارت بهداشت، این رقم قابلیت افزایش دارد، اضافه کرد: ۴۴ هزار تخت بیمارستانی به مجموعه های وزارت بهداشت اضافه می شود که این طرح نیازمند اعتباری معادل ۳۲ هزار میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: ساخت خوابگاه، نیازهای رفاهی و پرسنلی و ساخت و سازهای بیمارستانی نیازمند مبالغ قابل توجهی است که دولت به تنهایی قادر به تامین آن نیست بنابراین وزارت بهداشت در صدد کمک گرفتن از سایر ابزارها است که یکی از این ابزارها، منابع نظام بانکی کشور است.
به گفته دکتر تقوی نژاد، بخش سلامت در نگاه نخست یک بخش خدماتی است ولی سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات به این بخش، هم سودآور است و هم با وجود تضامین کافی و منابع خوب دانشگاه ها، این تسهیلات قابل برگشت است.
وی گردشگری سلامت با تاکید بر جذب مهمانان خارجی و ارزآوری برای کشور را نیز از جمله موضوعات قابل توجه و سودآور دانست که بانک ها می توانند روی آن سرمایه گذاری کنند.
معاون وزیر بهداشت یادآور شد: این تفاهمنامه می تواند مجموعه وزارت بهداشت و بانک ملت را به هم نزدیک تر کند و سطح همکاری های آنها را ارتقا دهد.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت نیز در سخنانی با اشاره به همکاری دیرینه این بانک با حوزه سلامت کشور ، اظهار داشت: بانک ملت همیشه به بخش سلامت نگاه ویژه داشته که نمونه آن اعطای تسهیلات به وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی و طراحی بسته ویژه پزشکان یا بسته متخصصان است.
وی با اشاره به این نکته که بانک ملت علاقمند است که همیشه در کنار مجموعه وزارت بهداشت باشد، یادآور شد: خوشبختانه در دوره جدید، همکاری ها با این وزارتخانه، چند برابر شده است و بانک ملت وظیفه خود می داند که به وزارت بهداشت که از ارزنده ترین مشتریان محسوب می شود بهترین و باکیفیت ترین خدمات را ارائه کند.
مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: این بانک در کنار انجام وظایف بانکی و ارائه خدمات به مردم و حمایت از واحدهای تولیدی، خدماتی و بازرگانی و …، در حوزه وزارت بهداشت که با سلامت مردم سر و کار دارد، نیز احساس مسوولیت می کند و در صدد است تا در ارائه خدمات در حوزه سلامت نیز سهم داشته باشد.
وی با تاکید بر این نکته که تیمی از دو مجموعه برای تعاملات هرچه بهتر، مسوول تنظیم تفاهمنامه همکاری شدند، اظهار امیدواری کرد که با این تفاهمنامه، بانک ملت بتواند خدمات بهتر و بیشتری را به مجموعه وزارت بهداشت، ارائه کند و خیر و برکت آن شامل حال دو مجموعه و همچنین ملت بزرگ ایران شود.
در این مراسم، علاوه بر دکتر سیدکامل تقوی نژاد معاون وزیر بهداشت و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت، عباس جعفرلو، سعید نصری و سیدابوطالب دیبایی معاونان مدیرعامل، مسعود نصر اصفهانی، مجید ابراهیمی و علی اکبر صابریان مدیران امور و مجتبی توکلی رییس اداره کل بانکداری شرکتی بانک ملت و همچنین جمعی از مسوولان وزارت بهداشت حضور داشتند.
print