مدیرعامل بانک ملت: سودآوری بانک ها در سال ۹۸ تاثیر مثبتی در بازار سرمایه خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت،دکتر محمد بیگدلی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانى بازار سرمایه (سنا) با تاکید بر این نکته که هم اکنون صنعت بانکداری در بازار سرمایه کشور پیشتاز است، گفت: چشم انداز خوبی برای بانک ها در بازار سرمایه وجود دارد.

وی با اشاره به این نکته که بانک ملت هم اکنون شرایط خوبی دارد به خروج این بانک از زیان دهی در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: سال ۹۸ نیز سال بسیار خوبی برای بانک ملت بود و پیش بینی سود بانک محقق شد.
دکتر بیگدلی از انجام افزایش سرمایه بانک ملت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در آینده ای نزدیک با مجوز سازمان بورس خبر داد و ادامه داد: پس از انجام این افزایش سرمایه، در پی اخذ مجوز از بانک مرکزی، بورس و مجمع برای افزایش سرمایه از محل سود تسعیر سال ۹۷ خواهیم بود.
وی به انجام حدود ۹۰ درصد تامین مالی بنگاه های اقتصادی کشور از محل بانک ها اشاره کرد و یادآور شد: این موضوع در یک اقتصاد پیشرو، عملکرد خوبی محسوب نمی شود و باید در این زمینه از بازار پول به بازار سرمایه سوق پیدا کنیم.
مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که بانک های کشور هم اکنون تامین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش و اعطای تسهیلات کوتاه مدت و بلندمدت را برعهده دارند، تاکید کرد: این در حالی است که اعطای تسهیلات بلندمدت و تامین سرمایه ثابت باید از محل بازار سرمایه و اعطای تسهیلات کوتاه مدت و تامین سرمایه در گردش از طریق بانک ها انجام شود.
print