شرایط پولی و ارزی کشور نسبت به ۲ سال پیش بهتر شده است

 به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری تسنیم،رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

تلاشهای بانک مرکزی و کمک های دولت به همراه تلاش بانکها در بهبود وضعیت ترازنامه های خود، شرایط پولی و ارزی کشور را در وضعیت مناسب تری نسبت به دوسال پیش قرار داده است.

امروز، شرایط بازار سرمایه امکان خوبی براى بهبود شرایط تأمین مالى در کنار تأمین کسرى بودجه، از راه عرضه سهام بنگاهها و اموال مازاد و مهمتر از همه،انتشار هدفمند و مدیریت شدهٔ اوراق بدهی،که هر دو ضد تورمی هستند،فراهم کرده است که امید است دولت از آن استفاده نماید.

با توجه به گزارش هایی که از فعالیتهای بخش های کشاورزی ، صنعت و معدن و خدمات ، خصوصاً خدمات مدرن و مبتنی بر دانش و فناوریهای نوین میرسد،قطعاً امسال شاهد تحولات قابل توجهی در عرصه تولید ملی خواهیم بود. اما باید اذعان کرد که اقتصاد کشورمان روزهای سخت و در عین حال تعیین کننده ای را می گذراند. اطمینان دارم این شرایط سخت قابل مدیریت است. شرایط فشار حداکثری و محدودیتهای تحریمی بیش از حد تصور است،که شاید بتوان آن را در زمره جنایت علیه بشریت نامید.

ملت ایران از گردنه سخت تلاطمات گذشته و آنچه بدخواهان از تنش در بازار ارز ، تلاطم در نظام بانکی ، و کمبود کالاهای اساسی دنبال می کردند، نه تنها حاصل نشده، بلکه وضعیت ایران امروزه و درحین عبور از بحران کرونا از بسیاری از کشورها مطمئن تر و آرام تر است. یقیناً، ملت بزرگ ایران با قدرت مشکلات باقی مانده را نیز با موفقیت پشت سرخواهدگذاشت .

print