شاخص روندصعودی خود را ازسرگرفت/عبور دوباره از مرز ۱.۸میلیون واحدی

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزار ی مهر،به نظر می رسد با اتمام اصلاح قیمت ها و برگزاری مجامع عمومی برخی شرکت های اثرگذار در بورس و بازگشایی نمادهای متوقف شده، بار دیگر روند صعودی شاخص از سرگرفته شود.

در حالی که در هفته گذشته و نخستین روز معاملاتی هفته جاری، بسیاری از نمادهای اثرگذار شاهد اصلاح قیمتی بودند و شاخص کل هر روز با روند منفی مواجه بود، بازار سرمایه در معاملات امروز (یکشنبه ۲۹ تیر ماه) روند متفاوتی با روزهای قبل در پیش گرفت.

اگرچه در ساعت ابتدای امروز، شاخص کل تحت تأثیر فشار عرضه برخی نمادها برای خرید سهام چند نماد تازه بازگشایی شده در معاملات امروز، تا ۵ هزار واحد منفی شد و شاخص کل نیز در آستانه بازگشت به بازه ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار واحدی بود (۱ میلیون و ۸۰۳ هزار واحد)، اما با افزایش تقاضای خرید برخی نمادهای پُرتقاضا که در روزهای گذشته به دلیل برگزاری مجامع عمومی، با توقف نماد روبه رو بودند، بازار بار دیگر روند صعودی در پیش گرفت و شاخص کل با رشد حدوداً ۸ هزار واحدی، به نزدیک ۱ میلیون و ۸۱۷ هزار واحد رسیده است.

شاخص هم وزن نیز با مثبت ۷ هزار و ۷۰۰ واحد، به ۴۹۵ هزار و ۵۰۰ واحد رسید؛ هر چند که شاخص هم وزن در تمام طول هفته گذشته که شاخص کل قرمز بود، به رشد مثبت و سبز خود ادامه داد که نشان دهنده خروج حقوقی‌ها از بازار و افزایش قدرت حقیقی‌ها در معاملات بورسی بود.

از همین رو، نماد فولاد در معاملات امروز تأثیرگذاری منفی ۶ هزار واحدی در کاهش شاخص کل داشت اما نماد پترول و کگل تأثیرگذاری به ترتیب ۴ و ۲ هزار واحدی در مثبت شدن شاخص بورس داشته‌اند. نماد فارس هم که در روزهای گذشته برای آن صف فروش سنگین ایجاد شده و همواره رشد منفی قیمت داشت، در پایان بازه زمانی اصلاح قیمت‌ها، بار دیگر امروز با صف خرید مواجه شده است.

فرابورس نیز پس از مدتها سرخ پوشی، امروز بار دیگر به روند مثبت بازگشت و شاخص کل فرابورس با رشد ۴۰۰ واحدی به ۱۹ هزار و ۲۰۰ واحد رسید. به خصوص که نماد ذوب پس از دو هفته امروز توانست در همان ساعات ابتدایی معاملات به سقف دامنه نوسان مثبت ۵ درصد دست یابد.

امروز نیز مانند سایر جلسات معاملاتی روزهای گذشته، معاملات تعدادی از نمادهای پُرتقاضا مانند شستا، خودرو و خساپا به ساعات پس از بسته شدن بازار موکول شده است.

print