سود خالص ۱۰ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران در ۶ ماه

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری ایرنا، اردشیر سعدمحمدی با بیان این که درآمد عملیاتی شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۶۲ درصدی داشته است، افزود: شرکت مس در ۶ ماهه نخست سال ۹۹، مبلغ هزار و هشت ریال برای هر سهم سود محقق کرده، که با رشد حدود ٧٨ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه بوده است.

وی با بیان این‌که سود دوره مشابه قبلی ۵۶٨ ریال بود، گفت: شرکت مس در نیم سال نخست سال گذشته، ۱۰ هزار و ۲۷ میلیارد تومان فروش و سود خالص پنج هزار و ۷۵۹ میلیارد تومانی را به دست آورده بود.

مدیر عامل شرکت مس ایران با بیان این‌که نماد این شرکت در بازار سرمایه در نیم سال نخست امسال بازدهی چشمگیر ۳۳۹ درصدی نصیب سهامدارانش کرده است، ‌ افزود: در حال حاضر این شرکت در میان ۵۰ شرکت فعال بورس رتبه سوم را دارد.

سعدمحمدی تاکید کرد میزان سوددهی این شرکت در ۶ماه ابتدایی امسال از کل سود یک سال شرکت در سال ۹۷ و ۹۸ نیز بیشتر بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین ارزش بازار شرکت مس در پایان شهریور امسال در نتیجه افزایش تولید و درآمد با رشد ۷.۵ برابری نسبت به زمان مشابه در سال قبل به سه هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال رسید که نشان دهنده توجه ویژه سهامداران به عملکرد مطلوب این شرکت است.

«فملی» با ثبات و پایدار در بازدهی میان مدت و بلند مدت

مدیرعامل شرکت مس به حال و هوای منفی بازار سرمایه در ۲ ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با وجود فضای منفی در بازار که متأثر از ریسک نوسانات نرخ ارز، تورم بالا، رکود تورمی، نقدینگی بالا و ریسک کرونا بر اقتصاد است، ملی مس بازدهی بالایی نصیب سهامدارانش کرده است.

سعدمحمدی افزود: این بازدهی بدون شک متأثر از تلاش تمامی کارکنان شرکت مس برای تحقق برنامه‌های تولید و فروش جلوتر از برنامه است به‌طوری‌که در تولید آند ۱۲ درصد و در تولید کاتد ۸ درصد جلوتر از برنامه بوده‌ایم.

وی با تاکید بر این‌که مبنای سنجش عملکرد شرکت‌ها در بازار سرمایه ثبات در بازدهی میان مدت و بلندمدت و به دور از سفته‌بازی و بر مبنای عملکرد تولیدی، اقتصادی و توسعه‌ای است، یادآور شد: تجربه تاریخی این سهم نشان می‌دهد که سهام ملی مس در روند بلند مدت و میان مدت بازدهی‌های بسیار عالی نصیب سهامدارانش کرده و این عملکرد دلیل گویایی است بر این‌که سهام شرکت مس همواره جز سهام‌های پویا و قدرتمند بورس بوده و مورد اقبال سهامداران و فعالان بازار سرمایه واقع شده است.

وی با بیان این‌که بازار سرمایه محلی برای تصمیم‌گیری‌های هیجانی نیست، گفت: با نگاه بلندمدت و به لحاظ بنیادی صنعت مس با نیم قرن تجربه از بالاترین مزیت برای سرمایه‌گذاری در بین فلزات اساسی و دیگر صنایع کشور برخوردار است.

مدیرعامل شرکت مس به برنامه افزایش ۲ برابری سرمایه شرکت مس برای تأمین مالی طرح‌های توسعه صنعت مس اشاره کرد و اظهارداشت: اکنون و با همراهی دولت و مجموعه وزارت صنعت و ایمیدرو، تلاش همه مجموعه صنعت مس در راستای افزایش تولید و توسعه منطقی و مبتنی بر ظرفیت‌های معدنی کشور استوار شده است، چرا که در حوزه توسعه مس هرگونه توسعه‌ای که مطالعات اقتصادی آن بررسی شده باشد ۱۰۰ درصد اقتصادی است و خیر و برکت برای سهامداران و مردم ایجاد خواهد کرد.

سعدمحمدی تاکید کرد: مصمم هستیم تا اوایل سال آینده معدن مس درآلو در استان کرمان وارد چرخه تولید شود تا تنها از طریق این طرح یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گردش مالی شرکت مس اضافه شود.

print