سازوکار اعتراض به فرآیند بررسی شرایط متقاضیان وام ودیعه مسکن

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت،به نقل از خبرگزاری فارس،پروانه اصلانی، مدیر کل دفتر و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که آیا سازوکار اعتراض برای افرادی که نسبت به فرآیند پایش متقاضیان در طرح اعطای ودیعه مسکن معترض هستند، در نظر گرفته خواهد شد؟ گفت: پس از مشخص شدن اطلاعات افراد واجد شرایط به منظور دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، سازوکار اعتراض برای افرادی که جزء واجد شرایطین قرار نگرفته‌اند، در نظر گرفته خواهد شد.

مدیر کل دفتر و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در تشریح نحوه عملیات اعتراض متقاضیانی که وام ودیعه مسکن به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد، بیان کرد: متقاضیان می‌توانند به منظور بیان اعتراض خود و بررسی مجدد شرایط برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، در محلی که برای اعتراض در سایت ثبت‌نامی ایجاد خواهد شد رفته و درخواست خود را ثبت کنند.

*فرآیند بررسی واحدهای مسکونی خالی توسط سامانه املاک ادامه دارد

وی در توضیح دلیل بررسی نشدن 55 تا 60 درصد از واحدهای مسکونی در سامانه ملی املاک و اسکان، افزود: فرآیند بررسی واحدهای مسکونی با اولویت کلانشهرها آغاز شده اما به اتمام نرسیده است. در حقیقت فرآیند بررسی همچنان ادامه داشته و تمامی واحدهای مسکونی در این سامانه بررسی خواهند شد.

اصلانی در بیان ذکر جزئیات بیشتر از فرآیند شناسایی واحدهای مسکونی خالی و معماری سامانه ملی املاک، گفت: ذکر اطلاعات بیشتر از فرآیند شناسایی و معماری سامانه ملی املاک و اسکان به دلیل رعایت پاره‌ای از مسائل امکان پذیر نیست.

لازم به تاکید است، سامانه ملی املاک و اسکان، عصر امروز مورخ 28 مرداد ماه سال جاری در ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حضور مقام عالی وزارت، وارد فاز اجرایی شد.

print