رشد ۷.۶ درصدی تولید فولاد خام تا پایان بهمن‌ماه

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری ایسنا، از آمارهای یاد شده، در این مدت ۲۲ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۸۰۰ تن محصولات فولادی تولید شد که نشان‌دهنده رشد هفت درصدی است.

تا پایان بهمن ماه تولید کاتد مس با رشد ۱۶.۷ درصدی به ۲۶۵ هزار و ۴۰۰ تن، شمش آلومینیوم خالص با رشد ۵۴ درصدی به ۳۹۶ هزار و ۵۰۰ تن و تولید آلومینا با افت ۱.۲ درصدی به ۲۱۱ هزار و ۴۰۰ تن رسید.

تولید ۶۲.۸ میلیون تن سیمان

در این مدت، کارخانجات سیمان ۶۲ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۱۰۰ تن سیمان تولید کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۱۲.۵ درصدی داشته است.

تا پایان بهمن‌ماه، تولید کنسانتره زغال‌سنگ ۱.۹ درصد رشد ثبت کرد و به یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۲۰۰ تن رسید.

همچنین در این مدت، تولید شیشه جام با رشد ۲.۴ درصدی به یک میلیون و ۶۵ هزار و ۹۰۰ تن، ظروف شیشه ای با رشد نیم درصدی به ۶۶۱ هزار و ۳۰۰ تن، ظروف چینی با کاهش ۶.۲ درصدی به ۵۱ هزار ۲۰۰ تن و چینی بهداشتی با افت هشت دهم درصدی به ۱۰۶ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

پیشتر معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر روند رو به رشد بخش تولید در ۱۱ ماهه امسال گفت: در این مدت از ۳۸ کالای اصلی و منتخب صنعتی و معدنی، ۲۵ کالا رشد تولید داشته است.

«سعید زرندی» با اشاره به رشد تولید در بسیاری از صنایع اصلی در حوزه صنعتی و معدنی، افزود: در ۱۱ ماهه امسال، لوازم‌خانگی با ۳۸ درصد رشد، شمش آلومینیوم ۵۴ درصد، انواع خودرو سواری ۱۸ درصد، فولاد ۷ درصد و سیمان بیش از ۱۲ درصد رشد را شاهد بوده‌اند.

print