دولت ۴۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر اختصاص داد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه تا پایان سال همه واحدهای مسکن مهر تحویل داده می‌شود، گفت: برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر ۴۵۰ میلیاردتومان منابع مالی به استان‌های سراسر کشور تخصیص یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری ایرنا،«علی نبیان»در خصوص تکمیل واحدهای باقیمانده مسکونی مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، افزود: با تلاش سازمان ملی زمین و مسکن، تعهد وزارت راه و شهرسازی در خصوص اتمام واحدهای مسکونی مهر باقیمانده در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت تا قبل از اتمام امسال محقق می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: در هفت استان از جمله یزد، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و اصفهان، مسکن مهر به اتمام رسیده است. در عین حال، تلاش مجموعه وزارت راه و شهرسازی این است که تا قبل از اتمام امسال تمامی واحدهای مسکونی مهر به اتمام برسد و تحویل متقاضیان شود.

به گفته نبیان برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در بالغ بر ۶ استان دیگر تا پایان شهریور برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: ظرف چندماه آینده و تا قبل از پایان دولت، تمامی واحدهای باقیمانده مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

نبیان خاطرنشان کرد: اگرچه تلاش بر این است تا واحدهای فاقد متقاضی به دارای متقاضی تبدیل شود، اما تکمیل و تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر شامل پروژه‌های زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی، فاقد متقاضی و همچنین پروژه‌هایی که دارای پرونده‌های حقوقی و قضایی هستند، نمی‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، توضیح داد: یکی از اقدامات حائز اهمیت مجموعه وزارت راه و شهرسازی در تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر این بوده که نه فقط تکمیل واحدها بلکه تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی را نیز وزارتخانه برعهده گرفت. بدین معنا سال گذشته در بودجه سال ۹۸ اداره کل راه و شهرسازی‌های سراسر کشور بودجه تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر نیز لحاظ شد.

نبیان گفت: برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر ۴۵۰ میلیاردتومان منابع مالی به استان‌های سراسر کشور تخصیص یافت که اینکار در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص راهکار سازمان ملی زمین و مسکن برای تبدیل پروژه‌های فاقد متقاضی مسکونی مهر به دارای متقاضی اعلام کرد: با رایزنی‌هایی که با سازمان بهزیستی و کمیته امداد (ره) داشتیم و جلساتی که در آنها پروژه‌های مسکونی مهر به آنها معرفی شد طی تفاهماتی بخشی از پروژه‌هایی که پیش تر فاقد مقتاضی بودند با درخواست سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) به آنها واگذار می‌شود. همچنین، برخی از پروژه‌های مسکن مهری که پیش‌تر فاقد متقاضی بودند به پیشنهاد دستگاه‌های دیگر از جمله نیرهای مسلح، وزارت دفاع، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی به آن دستگاه‌ها معرفی شدند، هم اکنون بخش عمده‌ای از پروژه‌ها معرفی شدند و فاقد متقاضی‌ها به مانده متقاضی تبدیل شده اند.

نبیان با بیان اینکه اکنون، پروژه‌های فاقد متفاضی مسکن مهر کمتر از ۹ هزار واحد است، گفت:در عین حال درخواست‌هایی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای تامین مسکن نیروهای کارگری به وزارت راه و شهرسازی رسیده است که بخشی از پروژه‌های مسکن مهر نیز در پروسه معرفی به آن وزارتخانه است و در حال بررسی قرار گرفته است.

نبیان تاکید کرد: تمامی تلاش سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت این است تا باقیمانده واحدهای مسکونی مهر به اتمام برسد و تحویل متقاضیان شود.

print