دستیابی به هدف تحویل ۱۵۰هزار مسکن مهر تا پایان سال

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام تحویل ۱۵۰هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال گفت: در شهرهای بالای ۲۵هزار نفر عملکرد ۱۴ استان در مسکن مهر ۱۰۰درصد است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از تسنیم، احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به رشد روند تحویل واحدهای مسکن مهر با توجه به افق تعیین‌شده از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ابلاغ صورت‌گرفته اظهار کرد: درخصوص تکمیل واحدهای نیمه‌تمام در سال 98 و 99 طبق تأکید مقام عالی وزارت و ابلاغ صورت‌گرفته است و وی خواستار اعلام برنامه زمان‌بندی‌شده شد.

وی افزود: در مورد بحث تحویل 150 هزار واحد در سال جاری که تکلیف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بوده است، پس از ابلاغ، جلسات برگزار و سهم هریک از سازمان‌ها مشخص شد. در این تقسیم‌بندی سهم شهرهای بالای 25 هزار نفر 84 هزار واحد، شهرهای زیر 25 هزار نفر 16 هزار واحد و شهرهای جدید هم مطابق سامانه 50 هزار واحد است که در مجموع 150 هزار واحد را تشکیل می‌دهد.

وی تصریح کرد: عملکرد هریک از دستگاه‌ها در این خصوص مشخص شده و در این بین سازمان ملی زمین و مسکن در آخرین گزارشی که ارسال کرد به رقم 82 هزار واحد تکمیل‌شده رسیده است که نشان‌دهنده این است که تقریباً توانسته‌اند 98 درصد برنامه خود را محقق کنند.

وی افزود: خوشبختانه روند تحویل واحدها در چند ماه اخیر شتاب خوبی گرفته و به‌طور میانگین در این 4 ماه 15 هزار واحد تحویل شده است و با این سیر صعودی انتظار می‌رود تا پایان سال بتوانیم 150 هزار واحد تکلیفی را محقق کنیم.

قائم‌مقام وزیر راه با تأکید بر اینکه تحویل واحدهای مسکن مهر باید با فروش اقساطی همخوانی داشته باشد، گفت: در فرآیند واگذاری واحدها فروش اقساطی بر تحویل اولویت دارد، یعنی باید ابتدا فروش اقساطی انجام بگیرد و بعد از تقسیط و اخذ دفترچه اقساط تحویل واحد صورت بگیرد. موفقیت در این کار می‌طلبد تا در استان‌ها بررسی کامل از سوی ادارات کل صورت بگیرد.

مهرآبادی گفت:  در اوایل ابلاغ نگرانی‌هایی بابت افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به‌خصوص مصالح ساختمانی و دستمزدها وجود داشت و نیز این‌که نتوانیم به این هدف برسیم. بنابر مصوبه کارگروه مسکن در ریاست جمهوری قرار شد 107 هزار واحد را تا پایان سال تحویل دهیم مشروط بر اینکه اعتبار مصوب در اختیار ما قرار بگیرد. اکنون خوشبختانه از مرز 100 هزار واحد عبور کرده‌ایم و با این روندی که وجوددارد به‌نظر می‌رسد بتوانیم به 150 هزار واحد تا آخر امسال دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد: در استان‌های اردبیل، سمنان، کرمان، گلستان، خراسان رضوی، قم، مرکزی، هرمزگان، لرستان و کرمانشاه شاهد تحقق عملکرد 100درصدی هستیم. امیدواریم بقیه استان‌ها هم با تلاش خود به هدف برسند چون این مسئله شدنی است و می‌توانیم با 30 هزار واحدی که در این استان‌ها باید تکمیل شود، 150 هزار واحد تکلیف‌شده را به اتمام برسانیم.

به‌گفته وی، در شهرهای بالای 25 هزار نفر عملکرد 14 استان در مسکن مهر 100درصد است و دیگر استان‌ها هم دارند کار را پیش می‌برند. البته در شهرهای جدید هم نیاز داریم که تلاش بیشتری صورت بگیرد تا طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده کار به اتمام برسد، در این بین طبق درخواست شورای اقتصاد مقاومتی، ادارات کل راه و شهرسازی باید لیست واحدهای تحویلی را ارسال کنند تا هرچه سریع‌تر پس از کنترل آن در سامانه اطلاعات ثبت شود.

print