درخواست از دولت برای تشویق مردم به استفاده از خدمات اینترنتی

 به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری ایسنا، عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی اعلام کرد که طی هفته جاری از سوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی سکوهایی معرفی خواهد شد که این امکان را به کسب و کارهای آفلاین می دهند تا روی پلت‌فرم‌های آنها قرار بگیرند و محصولات خود را بفروشند.

 شیوع ویروس کرونا و کم شدن رفت‌وآمدها برای پیشگیری از آن در ماه پایانی سال که عمدتا روزهای پررونقی برای کسب وکارهای خرد است، باعث شده بسیاری فعالان تجاری، اصناف و کارگران فصلی دچار زیان شوند.

در چنین شرایطی رضا الفت نسب، عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، از همکاری کسب و کارهای مجازی با مشاغل آفلاین خبر داد و ابراز امیدواری کرد که همکاری کسب و کارهای آفلاین و آنلاین مقطعی نباشد و بعد از پایان این بحران کسب و کارهای آفلاین هم از امکان خرید و فروش حضوری و هم از امکانات کسب و کارهای مجازی استفاده کنند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی همچنین تاکید کرد که استفاده از کسب و کارهای مجازی برای کمک به کاهش رفت و آمد شهروندان برای مهار شیوع ویروس کرونا نیاز به امکانات زیرساختی مانند افزایش سرعت اینترنت و بهبود فعالیت لجستیکی دارد که بخش عمده آن مربوط به پست است.

الفت نسب با بیان اینکه با بالا رفتن حجم برخی سفارشها، نقل و انتقال آن‌ها به تاخیر افتاده، پیشنهاد کرد که دولت برای هزینه‌های پستی یارانه پرداخت کند تا شهروندان در شرایط کنونی به استفاده از خدمات اینترنتی تشویق شوند.

وی با اشاره به تخصیص ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان به کاربران از سوی وزارت ارتباطات، تصریح کرد: در این شرایط و با افزایش تعداد کاربران و افزایش استفاده از اینترنت، سرعت و کیفیت آن باید صورت بالا و پایدار نگه داشته شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی همچنین از موافقت وزیر ارتباطات با ارائه تسهیلات به بخش پست خبر داد و گفت که این مسئله نیاز به ورود سازمان برنامه و بودجه دارد که قرار شده وزارت ارتباطات در این زمینه اقدام کند.

print