درآمد ۳۶ هزار میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در سال ۹۸/ فتاح: برای محرومان مسکن ارزان‌قیمت می‌سازیم

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری تسنیم، پرویز فتاح در نشست خبری اظهار کرد: امروز یکسال و 6 روز از حکم انتصاب رهبر معظم انقلاب برای بنده در بنیاد مستضعفان گذشته است.  سال گذشته تغییرات و جابجایی‌هایی را داشتیم؛ در این مواقع برنامه، بودجه و آمار افتی دارد که دلیل آن تغییرات است.

وی افزو: برنامه مصوب سال 98 با 34 درصد رشد نسبت به سال 97 محقق شد. درآمد کل بنیاد در سال گذشته 36 هزار میلیارد تومان بود؛ سود عملیاتی ناخالص قبل از کسر مالیات 7000 میلیارد تومان بوده است. حدود 1000 میلیارد تومان مالیات بنیاد است و بقیه بین ما و سهامداران تقسیم می‌شود.

وی با باین این‌که سهم بنیاد از این سود 60 درصد است که در سال 99 برای محرومیت زدایی هزینه خواهد شد، تصریح کرد: بنیاد مستضعفان بدهی مالیاتی ندارد، اظهارنامه داریم و آنرا تسویه می‌کنیم. در هیچ جای بنیاد معافیت مالیاتی نداریم و امسال هم پرداخت می‌کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان این‌که قانون بازنشستگان برای بنیاد نمی‌توانست تسری یابد، اضافه کرد: بنیاد این را به صورت 100 درصد اجرا کرده و هیچ استثنایی نداشته‌ایم.

فتاح با اشاره به افتتاح قطعه یک آزادراه تهران-شمال، گفت: برخی از جمله رئیس‌جمهوری به عده افتتاح این قطعه تردید داشت که سرانجام اوایل اسفند با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان این‌که طی یکسال اخیر 11300 فقره اسناد علوی به مردم واگذار شده که تا امروز به 92 هزار فقره رسیده است، اظهار کرد: بنا داریم ماه آینده 10 هزار فقره سند علوی را به مردم واگذار کنیم که مجموع واگذاری‌ها به 102 هزار افزایش می‌یابد. این روند امسال و سال آینده با مصوبه هیئت امنای بنیاد مستضعفان تسریع می‌شود.

وی همچنین با بیان این‌که طی یکسال اخیر 380 هزار تن سیمان رایگان برای زلزله،‌سیل،‌مسکن محرومان و رفع محرومیت اخصاص یافته است، گفت: هم‌اکنون 22 هزار میلیارد تومان از منابع بنیاد در حال سرمایه‌گذاری است که حداکثر تا سال 1401 عملیاتی می‌شود. این سرمایه‌گذاری در فولاد، آزادراه، نیروگاه، دامداری و.. است.

رئیس بنیاد مستضعفان  با اعلام این‌‌که تا 2 سال آینده پروژه نیمه تمام در بنیاد نخواهیم داشت، گفت: بنیاد در بحث احداث مسکن ارزان و مقاوم بهر از بل مشارکت خواهد کرد. این موضوع به اطلاع مجلس و دولت رسیده است و هفته آینده در این زمینه به کمیسیون عمران مجلس خواهم رفت.

رئیس بنیاد مستضعفان در ابتدای این نشست با یادآوری این‌که سال 66 حجاج ایرانی به حج تمتع رفتند و کشتار اتفاق افتاد و امام راحل پیام تاریخی را دادند، افزود:  بنده از همان بازماندگان کشه شدگان هستم.در جبهه بودم که آقای شمخانی به عنوان تشویقی به من گفتند برو حج. خیلی ساده یک روزه آماده شدم. در مراسم برائت از مشرکین در نزدیکی کعبه در مخمصه درگیری و کشتار افتادیم. بنده روی آسفالت و انبوه کشه شدگان بودم. همه مردند، بیش از 100 نفر روی بنده تلمبار شده بودند،‌ مرداد ماه 33 سال قبل بود.

وی گفت: حاج آقا علوی وزیر اطلاعات  کنونی روحانی کاروان ما بودند و می‌دانست که بنده کجا گرفتار شدم، با وجود شرطه‌های عربستانی مشغول کشتار بودند، بنده را پیدا کردند. با خود گفتم ما می‌خواستیم شهید شویم جبهه راحت تر بود با یک گلوله.

وی ادامه داد: خاطره دوم برای دیروز است؛ 5 مرداد سالگرد عملیات مرصاد در سال 67. بنده این توفیق مسئولیت در یگانی را داشتم. در تنگه چهار زبر کرمانشاه مستقر بودم. شب سوم مرداد آقای هاشمی رفسنجانی قائم مقام جنگ تلفن صحرایی تماس گرفتند دستور دادند جلوی اینها را بگیرید دارند می‌آیند. یگان آماده شد و در شب سوم مرداد در سرازیری حسن آباد با اینها روبرو شدیم و درگیری سختی تن به تن شد. اعلام کردند که فتاح را کشتیم. آنجا 72 ساعت از سوم تا 5 مرداد درگیر بودیم. تمرین 48 نخابیدن را داشتم اما 72 ساعت را خیر.

print