تعیین رقم وام ودیعه اجاره مسکن منوط به توافق با بانک مرکزی است

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در تشریح جزئیات پرداخت وام ودیعه به مستاجران، گفت: وام ودیعه تنها به مستاجرانی و موجرانی تعلق می‌گیرد که قرارداد رسمی ثبت شده اجاره داشته باشند و نسبت به دریافت کد رهگیری ثبت رسمی نیز اقدام کنند.

اسلامی در توضیح دیگر جزئیات پرداخت وام ودیع به مستاجران، بیان کرد: وام ودیعه تنها شامل مستاجرانی خواهد شد که متراژ واحد مسکونی آنها در کلانشهر تهران حداکثر ۷۵ متر و در سایر شهرهای کشور حداکثر ۹۰ متر باشد.

وی در ارتباط با گمانه‌زنی‌های صورت گرفته پیرامون رقم مدنظر وزارت راه و شهرسازی برای وام ودیعه اجاره مسکن، تصریح کرد: تعیین رقم وام ودیعه منوط به توافق بین وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. همچنین بر اساس توافق بین بانک مرکزی و بانک‌های عامل، منابع و شیوه پرداخت وام ودیعه مشخص خواهد شد.

*تعیین منابع و رقم وام ودیعه اجاره منوط به توافق با بانک مرکزی است

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی برای تامین منابع وام ودیعه اجاره به بانک مرکزی داشته است یا خیر؟ گفت: پیشنهاداتی از سوی وزارت راه و شهرسازی پیرامون  تعیین رقم و منابع تامین تسهیلات این وام به بانک مرکزی ارائه شده است که پس از توافق صورت گرفته این رقم و منابع مدنظر اطلاع رسانی خواهد شد.

اسلامی در پایان، ضمن تاکید بر این نکته که وام ودیعه اجاره یک برنامه وزارت راه به منظور ساماندهی بازار اجاره تلقی می‌شود و یک وعده به حساب نمی‌آید، گفت: تلاش مجموعه وزارت راه و شهرسازی به عنوان اصلی‌ترین متولی حوزه مسکن در جهت ساماندهی بازار اجاره و کاهش فشار اقتصادی به مردم است و در این راه در چهارچوب قانون از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

print