ترخیص و حمل فوری اقلام بهداشتی و پزشکی از گمرک

 به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت،به نقل از خبرگزاری فارس، علی وکیلی مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک از تدابیر و تمهیدات برای ترخیص و حمل فوری اقلام بهداشتی و پزشکی خبرداد.

در این نامه که به گمرکات اجرایی ابلاغ شده، آمده است: با توجه به شرایط کنونی و تاکید بر هماهنگی و همکاری کلیه دستگاه ها و ارگان ها در پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا و لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات در خصوص ترخیص و حمل فوری اقلام بهداشتی و پزشکی مرتبط با این حوزه، مراتب به شرح زیر جهت اجرا ابلاغ می گردد.

١- کلیه گمرکات اجرایی مکلف به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص فوری اظهارنامه های در جریان شامل ملزومات مورد نیاز وارده جهت مقابله با ویروس کرونا از جمله کیت های تشخیصی، انواع ماسک تنفسی، دستکش ، الکل اتیلیک و … بوده و ارائه تسهیلات و تسریع در خروج کالا نیز تاکید می گردد.

۲- کلیه گمرکات اجرایی مکلف به پیگیری خروج کالاهای مورد اشاره در بند ۱ که تشریفات آنها به پایان رسیده و بنا به عللی هنوز از گمرکات ترخیص نشده اند می باشند.

۳- آمار و اطلاعات کالاهای مورد اشاره در بند ۱ از مراجع تحویل گیرنده کالا ( انبارهای عمومی و سازمان مناطق آزاد و ویژه و …) پیگیری و در صورت عدم اظهار کالا مراتب را به قید فوریت به منظور پیگیری از مراجع ذیصلاح به این دفتر ارسال نمایند.

print