تحویل واحدهای طرح ملی مسکن از مهر ۹۹/ اسلامی: مسکن اجتماعی فقط یک ایده بود

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری تسنیم،محمد اسلامی با اشاره به مبحث بازآفرینی به عنوان یک هدف راهبردی اظهار کرد با توجه به گسترش شهرها از نظر جغرافیایی، شاهد از درون تهی شدن آن ها هستیم که به همین خاطر باید آن ها را بازآفرینی کرد تا دوباره جمعیت به شهرها مخصوصاً شهرهای تاریخی برگردد. بر این اساس بازآفرینی شهری و محلات با هدف ایجاد کارکردهای نوین و پیشرفته در جهت ارتقای کیفیت زندگی شهری و با استفاده از الگوی ایرانی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به این‌که نوسازی با مشارکت مردم و پرداخت تسهیلات و مزایا مطابق قانون برنامه و قانون بافت های فرسوده امکان‌پذیر است، افزود: خوشبختانه در این خصوص پروانه ساخت و تسهیلات بانکی دارای یارانه هستند به این شکل از تسهیلات 18 درصدی، 9 درصد را مالک و 9 درصد مابقی را دولت یارانه می‌دهد.

وی همچنین با بیان این‌که ریشه طرح مسکن مهر در واقع به طرح جامع مسکن بر می گردد که وزارت راه و شهرسازی آن را ملاک عمل قرار می‌دهد، تصریح کرد:‌ ادامه طرح مسکن مهر در قالب طرح ملی مسکن کلید زده شد و در این میان مسکن اجتماعی وجود ندارد. بلکه فقط ایده‌ای بود تا خانه‌های کوچک، ارزان قیمت و استیجاری را ایجاد کند و بخش ملکی آن هم که در بافت‌های فرسوده بود.

وزیر راه و شهرسازی از برگزاری جشن اختتامیه “مسکن مهر” حداکثر تا پایان سال در کشور خبر داد و گفت: به استثنای تعدادی از واحدها که در قوه قضائیه و دادگاه‌ها هستند و خودمالک هم بودند بقیه واحدها تکمیل شده و کاستی‌های واحدهای نیمه تمام نیز مانند محوطه فضای سبز، مدرسه، مسجد، فروشگاه، خانه بهداشت و یا تأسیسات زیربنایی و انشعابات برطرف شده است.

اسلامی با اعلام این که اولین سری واحدهای “طرح اقدام ملی مسکن” در استان های پیشتاز ماه آینده به مردم تحویل خواهد شد، افزود: بخشی به صورت زمین و گروهی به مردم واگذار می‌شود و بخش زیادی از مردم هم به پروژه‌ها متصل خواهند شد.

این مقام مسئول با اشاره به تعمیر و احداث187 هزار واحد مسکونی شهری روستایی توسط “بنیاد مسکن انقلاب اسلامی” گفت: پروژه‌های مسکونی اکثر روستاهای کرمانشاه و استان های سیل زده تکمیل شده و به عبارتی بالای 95 درصد از تعمیرات منازل این مردم و 90 درصد از اقدامات مربوط به احداث منازل سیل زده تکمیل شده است.

وی درخصوص وام‌های مربوط به سیل و زلزله با بیان این که این موضوع مشکلی نداشته و پرداختی ها خیلی روان بوده است، اضافه کرد: در این زمینه تاکنون گزارشی مبنی بر رفت و آمد و درگیری مردم آسیب زده در اثر سیل و زلزله با بروکراسی بانک‌ها ارائه نشده است.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اقدامات و پروژه‌های مربوط به توسعه راه ها افزود: طول آزادراه‌های کشور تا پایان دولت دوازدهم از 2100 کیلومتر به 3100 کیلومتر می‌رسد و حداقل 900 کیلومتر هم به بزرگراه‌های کشور اضافه خواهدشد.

اسلامی با اشاره به ایجاد 12500 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده در این دولت گفت: حداقل 2500 کیلومتر دیگر هم تا پایان این دولت به راه های روستایی اضافه می شود.

print