بالکن و روش های طراحی آن

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت،  از بزرگترین معایب زندگی در آپارتمان های کوچک می توان به کوچک بودن بالکن آن ها اشاره کرد. بعضی از این بالکن ها آنقدر کوچک هستند که تنها می توان از آن ها برای تنفس هوایی تازه استفاده کرد. آن چه که باید در نظر داشت این است که حتی این بالکن های کوچک هم می توانند ظاهری زیبا داشته باشند.

توجه به برخی از جزئیات باعث می شود این مکان به فضایی جذاب و سرگرم کننده برای هم نشینی دوستان و خانواده در روزهای تابستانی تبدیل شود. بنابراین با استفاده از قوه خلاقیت خود می توانید نظر افرادی که پا در خانه شما می گذارند را جلب نمایید. بسیاری از افراد هیچ ایده ای برای فضا سازی بالکن های خانه خود ندارند و به همین خاطر از آن ها تنها به عنوان مکانی برای نگهداری از وسایل اضافه استفاده می کنند.

اگرچه ممکن است کمی سخت به نظر برسد، اما این امکان وجود دارد که از این فضا به بهترین شکل استفاده شود. بر اساس معماری هر خانه، بالکن ها طراحی و شکل های متفاوتی دارند. حال سؤال اینجاست که چگونه می توان بالکنی زیبا طراحی کرد؟

حقیقت این است که هیچ  روش خاص و منحصر بفردی برای این کار وجود ندارد و همه چیز به اندازه، طول و شکل آن بستگی دارد با این حال در این جا پیشنهاداتی ارائه می دهیم که بهتر است در تزئین و طراحی بالکن آن ها را مد نظر داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

هدف استفاده از بالکن

در ابتدا لازم است به این سؤال پاسخ دهید که چرا به یک بالکن زیبا و فانتزی نیاز دارید؟ آیا هدف شما استفاده از این فضا برای کارهای شخصی مانند تمرین یوگا، مطالعه و نوشیدن یک فنجان قهوه می باشد یا در نظر دارید از آن به عنوان یک باغچه کوچک استفاده نمایید.

استفاده از بالکن برای برپایی مهمانی های کوچک و خوردن شام در کنار خانواده و دوستان، یکی از ایده های منحصر بفرد در نظر گرفته می شود. مشخص کردن هدف استفاده از این فضا، اولین قدم برای طراحی یک فضای زیبا می باشد.

زمانی که تصمیم نهایی برای استفاده از بالکن را اتخاذ کردید و در مورد شکل ظاهری آن نیز مطمئن شدید، در انتخاب مبلمان و صندلی مناسب دچار مشکل نخواهید شد.

مبلمان بالکن

استفاده از بالکن برای ایجاد آرامش

در طول فصل تابستان، بسیاری از افراد به دنبال فرصتی برای نشستن در بالکن و لذت بردن از نسیم عصرگاهی هستند. بنابراین لازم است که فضای بالکن خود را به گونه ای دنج طراحی کنید.

طراحی بالکن

ایجاد فضای نشیمن در بالکن

چگونه می توان بدون استفاده از اجرای راهکاری کاربردی برای ایجاد فضای نشیمنی در بالکن، راحتی در این فضا را ایجاد کرد؟ استفاده از میز و صندلی فضای باز برای ایجاد چنین فضایی الزامی می باشد. اهمیت این موضوع برای بالکن هایی که چشم انداز زیبایی دارند دوچندان می باشد.

زمانی که از یک میز و صندلی حیاط و تراس در خانه خود استفاده می کنید، علاقه بیشتری به استفاده از آن مکان پیدا خواهید کرد و از نشستن در چنین فضایی لذت خواهید برد. استفاده از هر نوع وسیله ای در فضای بالکن امکان پذیر می باشد و هیچ محدودیتی وجود ندارد. به کارگیری این وسایل تنها به اندازه بالکن بستگی دارد.

شما می توانید بسته به اندازه فضای آن از یک تاب، چهارپایه های کوچک و یا مبلمان های راحتی که اندازه آن ها کوچک است استفاده نمایید. با این حال پیشنهاد ما به شما استفاده از وسایل ضد آب و مهم تر از آن وسایلی که نگهداری از آن ها راحت است، می باشد.

اگر فضای بالکن کوچک است می توانید از صندلی و میزهای تاشو استفاده نمایید. شما می توانید با مراجعه به مراکز فروش میز و صندلی بالکن نمونه ای مناسب از آن ها را با توجه به فضای مورد نظر تهیه و مورد استفاده قرار دهید. قیمت میز و صندلی بالکن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه متریال به کار رفته در ساخت آن می باشد.

بالکن آپارتمان

استفاده از رنگ ها

وقت آن رسیده است که به فضای بالکن خود روح ببخشید. هیچ چیز به جز رنگ ها نمی تواند این شادابی را به ارمغان بیاورد. استفاده از رنگ های روشن و جذاب به تحقق این خواسته شما کمک خواهد کرد. اگر به رنگ های خنثی علاقه بیشتری دارید، از یک یا دو رنگ خنثی برای صندلی ها استفاده کرده و وسایل تزئینی رنگی را به فضای بالکن اضافه نمایید.

print