افزایش وام ساخت مسکن انبوه‎‌سازی در تهران به ۲۵۰میلیون تومان/ صاحبان مسکن مهر وام ۴۰میلیونی تعمیر می‌گیرند

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد حسن علمداری درباره افزایش تسهیلات به انبوه‌سازان گفت: با توجه به شعار امسال مبنی بر جهش تولید، بانک مسکن تسهیلات ساخت مسکن را افزایش داده است. انبوه‌سازان حرفه‌ای که از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند در شهر تهران 250 میلیون تومان، شهر‌های بالای 200 هزار نفر جمعیت 220 میلیون تومان و سایر شهر‌ها 170 میلیون تومان و سایر انبوه‌سازان در شهر تهران 200 میلیون تومان، شهر‌های بالای 200 هزار نفر 180 میلیون تومان و سایر شهر‌ها 140 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 18 درصد می‌توانند دریافت کنند.

وی ادامه داد: این تسهیلات به شعب بانک مسکن ابلاغ شده است و انبوه‌سازان می‌توانند برای دریافت اقدام کنند.

مدیر امور اعتبارات بانک مسکن با بیان اینکه این تسهیلات تا سقف 120 میلیون تومان قابل انتقال به خریدار است گفت: انبوه‌سازانی که تسهیلات دریافت می‌کنند در زمان ساخت برای پرداخت اقساط تنفس دارند.

وی ادامه داد: برخی از مسکن‌های مهر که نیاز به بازسازی یا تعمیرات دارد مشتریان خوش‌حساب بانک مسکن می‌توانند با خرید اوراق، تسهیلات 40 میلیون تومانی با سود 18 درصد دریافت کنند.

افزایش تسهیلات ساخت بافت فرسوده

وی افزود: تسهیلات در بافت فرسوده در شهر تهران 250 میلون تومان و سایر شهر‌ها 220 میلیون تومان شده است، اما نرخ این تسهیلات در تهران تا سقف 50 میلیون تومان و در شهرستان‌ها تا سقف 40 میلیون تومان 9 درصد و مابقی با کارمزد 18 درصد محاسبه می‌شود.

علمداری بیان کرد: افرادی که به‌صورت انفرادی در بافت فرسوده اقدام به ساخت می‌کنند می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

وی بیان کرد: پرونده‌های تشکیل‌شده مشمول این افزایش تسهیلات می‌شوند و افرادی که تسهیلات دریافت کردند نیز می‌توانند با متمم تسهیلات افزایش تسهیلات را دریافت کنند.

علمداری با اعلام اینکه “فعلاً برنامه‌ای برای افزایش تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم نداریم” گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی امضا شد مبنی بر اینکه افرادی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند در اولویت دریافت تسهیلات با نرخ 8 درصد در سایر بافت‌ها و 6 درصد در بافت فرسوده قرار گیرند.

وی ابراز کرد: به 2 میلیون و 300 هزار واحد تسهیلات در مسکن مهر پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بانک مسکن سامانۀ اینترنتی درخواست تسهیلات راه‌اندازی کرده است و متقاضیان می‌توانند با ثبت درخواست و بارگذاری مدارک خود کار‌های تسهیلات را اینترنتی بدون مراجعه به بانک انجام دهند و امیدوارم سایر دستگاه‌ها در رابطه با امضای دیجیتال با بانک مسکن همکاری کنند تا این روند ادامه یابد.

print