احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی تا ۲سال آینده در کشور

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تا دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده در کشور احداث می‌شود که این یک اقدام موثر و مناسب خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت، به نقل از تسنیم، صدیف بدری اظهار داشت: اقداماتی در ارتباط با توسعه ساخت مسکن در سطح کشور انجام یافته است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته تا دو سال آینده 400 هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده در کشور احداث می‌شود که این یک اقدام موثر و مناسب خواهد بود.

وی بیان کرد: تسهیلات 12 تا 15 ساله با بهره 6 تا 8 درصد به این مساکن ارائه می‌شود و جامعه هدف افراد نیازمند جامعه است که انتظار می‌رود دولت برنامه‌ریزی مناسب در احداث و تحویل این مساکن داشته باشد که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی بوده و باید مورد توجه واقع شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت به تفکیک ساخت این واحدها  100 هزار واحد آن در شهرهای جدید، 100 هزار واحد توسط نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد و انجمن های خیرین مسکن ساز و 200 هزار واحد هم در بافت‌های فرسوده احداث می‌شود.

بدری با اشاره به حل مشکلات مسکن‌های مهر نیز گفت: حل مشکلات زیرساختی و آب و برقمسکن‌مهر تا دو سال آینده به اتمام می‌رسد و بحث فروش و انتقال مالکیت مسکن مهر به صاحبان آن بر اساس قیمت کارشناسی هم اختیارات خوبی است که امیدوارم کمک کار شود.

وی با اشاره به کمرشکن بودن قیمت مسکن نیز گفت: در حال حاضر متاسفانه با قیمت‌های حبابی مسکن روبه‌رو هستیم که افزایش قیمت مصالح ساختمانی اصلی‌ترین دلیل این مسئله اطلاق می‌شود که این مسئله نیاز به نظارت و برنامه‌ریزی قوی و منسجم دارد چرا که با قدرت خرید مردم فاصله زیادی دارد.

print