آزادراه تهران-شمال پروژه ای کاملا ایرانی/ ساخت تونل البرز شرقی به صورت دو طبقه

به گزارش روابط عمومی شرکت ساختمانی بانک ملت،به نقل از خبرگزاری فارس، سید پرویز فتاح در بازدید مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از منطقه 2 آزادراه تهران شمال، با اشاره به همزمانی این بازدید با نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: حاج قاسم به دنبال تامین امنیت و رفاه مردم بود و همه تلاش او برای تحقق همین امر بود؛ لذا هر کاری که در مسیر ارتقاء امنیت و رفاه مردم باشد، در مسیر اهداف سردار سلیمانی است و می‌توان گفت که امروز این مسیر، مسیر این شهید آسمانی است.

رئیس بنیاد مستضعفان بیان کرد: تونل البرز شرقی به طول ۶۴۰۰ متر، به عنوان بزرگ‌ترین تونل خاورمیانه، در این منطقه از آزادراه تهران شمال قرار دارد و عملیات عمرانی این تونل، تا پایان سال به اتمام می‌ رسد.

وی اضافه کرد: پس از تکمیل عملیات عمرانی این تونل، عملیات نصب تجهیزات و تاسیسات آن آغاز می‌شود و این تونل به گونه‌ای طراحی شده که تجهیزات و تاسیسات آن در طبقه فوقانی تونل نصب می‌شوند.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: احداث مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، طبق برنامه‌ریزی و زمانبندی در حال اجرا است، هم اکنون کار در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، به صورت ۲۴ ساعته و بدون حتی یک روز تعطیلی در حال انجام است و ۸۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، ۲ هزار کارگر و مهندس در این منطقه مشغول کارند و به همین میزان نیز در حال پشتیبانی برای تامین مصالح مورد نیاز این پروژه هستند.

وی با اشاره به هماهنگی قابل توجه بنیاد مستضعفان و دولت برای تکمیل منطقه ۲ آزادراه تهران شمال گفت: تا امروز دولت و بنیاد مستضعفان به تمام تعهدات خود برای تکمیل مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال عمل کرده‌اند و در طول اجرای پروژه آزادراه تهران شمال، هیچگاه دولت و بنیاد مستضعفان تا این اندازه با یکدیگر هماهنگ نبوده‌اند.

فتاح با بیان اینکه احداث آزادراه تهران شمال به دست توانمند متخصصان ایرانی انجام می‌شود گفت: می‌توانیم امروز با افتخار بگوییم که این یک پروژه کاملا ایرانی است و همه طراحی‌ها و اجرای این مسیر که به جرأت می‌توان سطح تکنولوژی به کار رفته در آن را در تراز تکنولوژی روز دنیا دانست، به دست مهندسان ایرانی انجام شده است.

فتاح در پایان با تاکید بر بی اثر بودن تحریم‌ها بیان کرد: استقبال مردم از قطعه یک آزادراه تهران شمال، موجب شد تا انگیزه ما برای سرعت بخشیدن به کار بیشتر شود و با تمام قوا برای عمل به وعده خود، تلاش می‌کنیم.

print